Дізнайтеся основне про ВІЛ та СНІД
Немає нічого незвичного, що у людини виникає хвилювання з приводу проходження будь-якого медичного тесту або аналізу.
Заспокойтесь, ознайомившись з процесом тестування на ВІЛ, використовуючи інформацію, яка наведена у вікнах нижче, для того, щоб дізнатись основні факти про тестування на ВІЛ.
Коли, під впливом ВІЛ, відбулася руйнація великої кількість Т-клітин, організм людини втрачає можливість опиратися інфекціям та хворобам, у людини можуть діагностувати СНІД.
ВІЛ передається через такі рідини організму:
Коли Ви займаєтеся сексом з ВІЛ-позитивною людиною (інфікованою ВІЛ), вірус може потрапити в організм через піхву, анус, пеніс або (зрідка) невеликі травми у ротовій порожнині. Пошкодження слизової оболонки та шкіри, спричинені захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), такими як герпес, сифіліс або гонорея, значно полегшують потрапляння ВІЛ в організм.
Якщо Ви споживаєте наркотики шляхом ін’єкцій, ВІЛ може передаватися у випадку контакту Вашої крові з кров’ю іншої людини через спільне використання шприців чи голок.
ВІЛ може передаватися від матері до дитини під час вагітності або через грудне молоко.
У поодиноких випадках, медичні працівники, працівники поліції та рятівної служби можуть мати ризик інфікування при контакті з кров’ю. Завдяки ефективному скринінгу, інфікування ВІЛ під час переливання крові або донорстві органів трапляється надзвичайно рідко.
ВІЛ НЕ передається через такі рідини організму:
Немає жодних лікувальних засобів або вакцини, за допомогою яких можна було б вилікуватись від ВІЛ. Проте, ВІЛ піддається лікуванню і профілактиці.
Ось як Ви можете звести до мінімуму ризик інфікування:
Використовуйте презервативи: Якщо ви сексуально активна людина, завжди використовуйте презерватив під час вагінального та/або анального сексу.
Використовуйте чисті шприци: Якщо ви вводите наркотики ін’єкційним шляхом, використовуйте новий стерильний інструментарій.
Використовуйте чисті шприци: Якщо ви вводите наркотики ін’єкційним шляхом, використовуйте новий стерильний інструментарій.
Пройдіть тест на ВІЛ разом з Вашим партнером.
Пройдіть тест на інші ЗПСШ: Наявність захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), таких як хламідіоз, герпес, гонорея або сифіліс, збільшує ризик зараження ВІЛ. У випадку багатьох ЗПСШ немає очевидних симптомів.
Утримуйтесь від випадкових сексуальних контактів та/або зменште кількість сексуальних партнерів: Якщо у вас буде менше сексуальних партнерів, ризик зараження ВІЛ-інфекцією або іншими ЗПСШ буде нижчим.
У багатьох ВІЛ-інфікованих людей не проявляються жодні симптоми аж до пізніх стадій захворювання. Насправді, вірус може жити в Вашому організмі впродовж аж 10 років, або й більше, не викликаючи жодних очевидних проявів. Надмірна втома, діарея, нудота, блювота, лихоманка та виснаження можуть бути серед симптомів, які хворі відчувають на пізніх стадіях – коли хвороба вже прогресувала. Ці симптоми зазвичай викликані опортуністичними інфекціями, з якими ослаблена імунна система не змогла боротись.
Протягом перших 2-х тижнів – 30 днів після зараження, дехто може відчувати гострі симптоми, схожі на симптоми грипу. Важливо пам’ятати, що не кожна інфікована людина відчуває ці симптоми.
Хоча ВІЛ-інфекція і є серйозним захворюванням, важливо пам’ятати, що вона цілком піддається лікуванню. Багато людей, що живуть з ВІЛ, проживають довге, активне і продуктивне життя. ВІЛ більше не є “смертним вироком”. У 1995 році з’явились ліки, відомі як антиретровірусна терапія (АРТ), які допомагають ефективно боротися з цією хворобою. Власне, ця терапія є настільки ефективною, що в організмі людей, які регулярно та систематично приймають ліки, концентрація вірусу настільки незначна, що її навіть неможливо виявити.
Якщо у вас ВІЛ-позитивний статус, Ви можете отримати потрібну медичну та психологічну допомогу. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні є безкоштовним та надається у спеціалізованих закладах охорони здоров’я в кожному з регіонів України.
Перейдіть за посиланням щоб дізнатися адреси державних закладів охорони здоров`я, які надають АРТ.
Коли ви живете з ВІЛ, ви можете народити здорову дитину. Коли вам ставлять діагноз під час вагітності, слід якомога швидше розпочати лікування. Коли ви вже перебуваєте на лікуванні, вам слід регулярно продовжувати лікування. Плацента захищає вашу майбутню дитину від зараження ВІЛ. Народження та годування груддю потенційно можуть становити ризик вертикальної передачі (від матері до дитини). Однак, якщо вірус придушений і не виявляється, шанси значно зменшуються.
Якщо ваше вірусне навантаження не виявляється, ви можете народжувати вагінально або природним шляхом. Якщо на момент зачаття ваше вірусне навантаження ще не виявляється (поки що), вам, ймовірно, порадять кесарів розтин. Після пологів ваша дитина отримуватиме ПКП (постконтактну профілактику) протягом 4 тижнів, щоб переконатись, що ВІЛ не передасться, і буде протестована на ВІЛ. Важливо, щоб кожен крок був ретельно обговорений з вашим лікарем.